Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

W.A.Mozart - Requiem d moll- koncert Praha

06.04.2023

Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, PrahaPopis kulturní akce W.A.Mozart - Requiem d moll- koncert Praha

Majestátní Mozartovo Requiem zazní v dubnu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemina Choir Prague a předních sólistů.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 6. dubna 2023 v 19:30 v kostele U Salvátora v Praze jedno z velkolepých děl Wolfganga Amadea Mozarta – Requiem d moll.

Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

„Mozartovo Requiem, tedy zádušní mše, je jedno z jeho nejznámějších děl plné emocí," uvedl Martin Šanda.

Právě hudba Requiemu provází vrcholné scény životopisného filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který obdržel osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů.

Mozart začal skládat Requiem na základě velkorysé zakázky od anonymního zadavatele. Byl však uprostřed práce přemožen infekční nemocí a zemřel 5. prosince 1791. Poslední části dokomponoval Mozartův žák Franz Xaver Süssmayr.

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a leadery kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co do činění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.Koncert W.A.Mozart - Requiem d moll v dubnu 2023 v PrazeCena:590 Kč


PRODEJ VSTUPENEK W.A.Mozart - Requiem d moll- koncert Praha -Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha

KOUPIT VSTUPENKY


ULOŽIT SI TUTO AKCI

W.A.Mozart - Requiem d moll- koncert Praha -Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha

Zaslat odkaz na kulturní akci W.A.Mozart - Requiem d moll- koncert Praha -Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?