Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

Nils Frahm: Music for Prague- koncert v Praze

24.11.2022

Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600Popis kulturní akce Nils Frahm: Music for Prague- koncert v Praze

Německý neoklasicistní skladatel Nils Frahm se na festivalu Prague Sounds představí v dechberoucím sólovém vystoupení.
 
Nils Frahm jako klavírista i producent změnil vnímání toho, čeho může současná klasická hudba a elektronika dosáhnout a jak se tyto dvě formy mohou vzájemně ovlivňovat. Sólové koncerty německého hudebníka jsou nejen přehlídkou jeho hypnotických, strukturálně poutavých skladeb, ale také vysoce působivých technických výkonů. Jeho vystoupení působí jako hudební alchymie, a to nejen díky smyčkování basových linek a beatů v reálném čase, ale především díky ladnému a suverénnímu pohybu uprostřed rozsáhlého arsenálu kláves – od harmonia přes piano toy, Rhodes, elektrické klávesy až po velký Steinway.
 
Frahm stojí v čele nové vlny interpretů, kteří se prosazují experimentováním s nástroji a technologiemi, ačkoli se proslavil díky řadě alb pro sólový klavír. Ani ta však v žádném případě nebyla konvenční. Na albu Felt z roku 2011 Frahm vycpával klávesy klavíru plstí, aby utlumil zvuk, zatímco album Screws z roku 2012 obsahuje devět skladeb zkomponovaných během devíti nocí pro devět prstů (Frahm měl v té době zlomený palec). Na Spaces z roku 2013 začal formovat styl, kterým je dnes známý, a zapojil do něj prvky minimalistického techna a ambientu, aby vytvořil bohatou paletu zvuků. Další alba, jako například All Melody z roku 2018, tento přístup dále rozvíjejí, zato deska Empty z roku 2020 znamená návrat ke křehkému zvuku sólového klavíru. Návštěvníci Prague Sounds se během jediného večera mohou těšit na mnoho tváří Nilse Frahma.
 
„Frahm kombinuje virtuózní muzikantství s citem pro melodii popového hitmakera, volné jazzové vzorce a dar pro euforické melodie, který by mu mohl závidět nejeden DJ... I proto stojí v čele současné hudební scény.“ The Guardian
 
Line-up: Nils Frahm – klavír, harmonium, klávesy, elektronika
 
Pořadatel
Prague Sounds s.r.o. Palackého 740/1, 110 00, Praha 1, Česká republika


Koncert Nils Frahm v listopadu 2022 v PrazeCena:


PRODEJ VSTUPENEK Nils Frahm: Music for Prague- koncert v Praze -Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600


ULOŽIT SI TUTO AKCI

Nils Frahm: Music for Prague- koncert v Praze -Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600

Zaslat odkaz na kulturní akci Nils Frahm: Music for Prague- koncert v Praze -Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600 na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?