Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS- Praha

04.04.2024

Futurum Music Bar Praha 5 Zborovská 82/7, Praha 5 15000Popis kulturní akce MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS- Praha

Informace

Neochvějná oddanost rouhačství a vlastní vize extrému, neúnavné koncertování a stálý přísun nahrávek pomohly švédským MARDUK stát se jednou z nejznámějších kapel Skandinávie a jedním ze zásadních jmen black metalu. MARDUK vznikli v roce 1990. Leader kapely a kytarista Morgan Steinmeyer H?kansson švédskou dnes už legendu rozjel spíše jako deathmetalovou kapelu s blackovými vlivy, ale brzkým odkloněním k extrémní poloze blacku s neúprosně rychlým bubnováním a osobitou melodikou, se MARDUK proslavili. Za dobu své více než 30leté existence se švédský kvartet nenechal odradit nejrůznějšími kontroverzemi často spojenými s jejich válečnými tématy a protikřesťanskými myšlenkami a v roce 2018 natočil album "Viktoria", syrové blackmetalové album navrátivší se ke staré blackmetalové škole.
 
Od vydání poslední desky uběhlo již 5 let a nyní vyhladovělá bestie MARDUK vydala své patnácté a vysoce oceňované album "Memento Mori". Tyto black metalové velikány na tour doprovodí death-grindoví ORIGIN a blackmetaloví DOODSWENS. ORIGIN, kvintet pocházející z kansaské Topeky, je od svého vzniku v roce 1997 výraznou silou na death/grind metalové scéně. Diskografie ORIGIN odráží směs techničnosti a brutality, přičemž alba jako "Antithesis" z roku 2008 a "Omnipresent" z roku 2014 ukazují různé aspekty jejich hudebního vývoje. "Unparalleled Universe" z roku 2017 znamenalo návrat k rychlému, brutálnímu, technickému death metalu. Jejich zatím poslední album "Chaosmos" vyšlo před dvěma lety. DOODSWENS, black metalová kapela z Eindhovenu, kterou na podzim 2017 založily Fraukje van Burg (zpěv a kytara) a Inge van der Zon (bicí). Nyní tříčlenná sestava S. I. N. se inspiruje syrovostí 90. let a oldschoolovým black metalem.

Pořadatel

Obscure Promotion s.r.o. Na Harfě 916/9a, 190 00, Praha 9, Česká republikaCena:770 Kč


PRODEJ VSTUPENEK MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS- Praha -Futurum Music Bar Praha 5 Zborovská 82/7, Praha 5 15000


ULOŽIT SI TUTO AKCI

MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS- Praha -Futurum Music Bar Praha 5 Zborovská 82/7, Praha 5 15000

Zaslat odkaz na kulturní akci MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS- Praha -Futurum Music Bar Praha 5 Zborovská 82/7, Praha 5 15000 na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?