Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

Hudební nástroj šestinotónové harmonium se z muzea vrací na významná koncertní pódia! 18. prosince se rozezní na ​​Prague Quiet Music Festivalu

18.12.2021

18:30

Karmelitská 2, Praha 1Popis kulturní akce Hudební nástroj šestinotónové harmonium se z muzea vrací na významná koncertní pódia! 18. prosince se rozezní na ​​Prague Quiet Music Festivalu

Šestinotónové harmonium bylo donedávna jen jedním z mnoha exponátů v Českém muzeu hudby. Po téměř století však zažívá renesanci a přitahuje zájem odborné veřejnosti, hudebníků i skladatelů. Středem pozornosti bude také na prvním ročníku Prague Quiet Music Festivalu, který se uskuteční 18. prosince v Českém muzeu hudby. Vrcholem koncertu bude světová premiéra skladby concord, která je složená speciálně pro tento vzácný nástroj norským improvizátorem Fredrikem Rastenem. Dramaturgické téma festivalu „rostliny a plevel“ dokreslí hudba dalších zahraničních autorů, scénografie z živých rostlin od studia Haenke a light design od Tomáše Morávka. Festival organizuje Prague Quiet Music Collective. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na GoOut.net.

Mezi další autory, jejichž premiérové skladby během festivalu uslyšíte, patří členka mezinárodní skupiny skladatelů Wandelweiser Evy-Marii Houben, držitelky Ceny Julesa Légera Lindy Catlin Smith, britský skladatel Jamese Weeks a český skladatel Ian Mikyska, který pro šestinotónové harmoniu složil už sklabu In. Jejich hudbu zinterpretují členové Prague Quiet Music Collective, šestinotónové harmonium v nich ovšem nezazní.

 

Dramaturgické téma koncertu dokreslí scénografie z živých rostlin a plevelu od designového studia Haenke. Celou atmosféru podpoří light design od Tomáše Morávka. Pokud v této uspěchané době chcete zpomalit a odpočívat budou pro vás místo sedadel připraveny deky a polštáře, a také čajový bar od čajového studia Meetea.

 


 

Základní informace:

Termín: sobota, 18. 12. 2021, 18.30 – 21.30

Místo: České muzeum hudby

Vstupné: 200 Kč (základní), 350 Kč (speciální vstupenka s dárkem)

 

Program

● Linda Catlin Smith – Nightshade

● Ian Mikyska – mezi mlhami (tahy štětcem)

● James Weeks – weedweaver

● Fredrik Rasten – concord

● Eva-Maria Houben – this timeCena:200 Kč (základní), 350 Kč (speciální vstupenka s dárkem)ULOŽIT SI TUTO AKCI

https://pqmc.cz/prague-quiet-music-festival-2021/


Zaslat odkaz na kulturní akci Hudební nástroj šestinotónové harmonium se z muzea vrací na významná koncertní pódia! 18. prosince se rozezní na ​​Prague Quiet Music Festivalu -Karmelitská 2, Praha 1 na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?