Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

ELÁN ROCK SYMPHONY- koncert Praha O2 arena

07.02.2025

O2 arena Praha 9 Českomoravská 2345/17a, Praha 9 19000Popis kulturní akce ELÁN ROCK SYMPHONY- koncert Praha O2 arena

Koncert ELÁN ROCK SYMPHONYElán přidává třetí koncert do O2 areny. Poprvé před českým publikem zahraje svoje hity se symfonickým orchestrem.
 
Největší hity Elánu s předním symfonickým tělesem. Takové spojení zatím žádný fanoušek jedné z nejslavnějších československých kapel nikdy neslyšel. To se nyní změní. Elán přidává třetí koncert do O2 areny a poprvé ve své kariéře na něm českému publiku zahraje se symfonickým orchestrem. Vystoupením nazvaným Elán Rock Symphony zakončí 7. 2. 2025 tři koncerty v největší pražské hale. Prodej vstupenek začne ve středu 13. března v 10 hodin, a to pouze v omezené kapacitě na sezení. Již dříve ohlášené dva halové koncerty v Bratislavě a dva v O2 areně v Praze kapela stihla vyprodat během několika týdnů. Pokud vyprodá i dva aktuální symfonické koncerty na stejných místech, stane se první československou kapelou, která třikrát po sobě zaplní největší hokejové stadiony v obou zemích. „Víc než 50 let mě moji spoluhráči vybízeli, abychom hudbu Elánu spojili se symfoniky. Já jsem to vždycky odmítal, zkrátka jsem to tak necítil. Nyní, na konci kariéry je asi nejlepší čas ukázat se i v takovém složení. Podle našich zkoušek usuzuji, že to bude bombové,“ říká Jožo Ráž s tím, že smyčce a dechy podle něj hudbě Elánu dodají ještě větší sílu a energii.
 
„Bude to náš klasický rockový koncert v doprovodu symfonického orchestru. Pracujeme na kompozicích každý den, a zní to opravdu skvěle. Bude to zážitek nejenom pro fanoušky, ale také pro nás,“ doplňuje kytarista Jano Baláž a dodává, že kapela pečlivě vybírala těleso, které největší hity Elánu nastuduje. Nakonec hudebníci zvolili Bohemian Symphony Orchestra Prague v čele s šéfdirigentem Martinem Šandou. Ten má velké zkušenosti ze spojení rockové a symfonické hudby. Jeho orchestr absolvoval několik evropských turné s rockovými kapelami Deep Purple, Europe nebo Alice Cooper. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen nebo slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem a houslovou virtuózkou Vanessou-Mae. Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala patnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na 100 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara) a Jano Baláž (zpěv, kytara). Jeden ze zakladatelů kapely Vašo Patejdl (klávesy, zpěv) zemřel loni v srpnu.
 
Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí zakončoval ve vyprodané pražské O2 areně. Vstupenka VIP Experience obsahuje: - Exkluzivní první řada na ploše - Samostatný VIP vstup vchodem č.2 (schodiště A) od 18:30 - Speciální fotokoutek, kde bude umístěna poslední motorka Joža Ráže - Výstava kytary Jana Baláže z megakoncertu na Letné 2003 - Legendární křeslo ze skladby Cigary idú do neba - Klávesové nástroje ze skladby Vaša Patejdla - Ak nie si moja - Další hudební nástroje skupiny - Více než 40 let staré cestovní kufry skupiny a další zajímavé relikvie - Podepsané speciální karty skupinou Elán - DVD Elán 50, DVD O2 arena 2018, DVD Ave Mária, DVD Elán v Divadle 2013 a další merchandising skupiny zdarma - Bar v sektoru VIP catering (welcome drink / bílé víno / červené víno / 0,33 L pivo Staropramen Ležák / Staropramen nealko / sladké limonády / voda / káva / džus / perlivé víno) Party crackes / jednohubky / chlebíčky / ovoce a další - Vlastní šatna s opakovaným vyzvedáváním odložených věcí Vstupenky pro vozíčkáře s platným průkazem ZTP/P a jejich doprovod jsou v prodeji přes oddělení péče o zákazníky. Kontaktujte nás pomocí tohoto odkazu, přikládejte prosím naskenový průkaz ZTP/P.

Pořadatel

IIME odštěpný závod Slunná 514, 664 82, Říčany, Česká republikaKoncert ELÁN ROCK SYMPHONY v únoru 2025 v PrazeCena:1190 Kč


PRODEJ VSTUPENEK ELÁN ROCK SYMPHONY- koncert Praha O2 arena -O2 arena Praha 9 Českomoravská 2345/17a, Praha 9 19000


ULOŽIT SI TUTO AKCI

ELÁN ROCK SYMPHONY- koncert Praha O2 arena -O2 arena Praha 9 Českomoravská 2345/17a, Praha 9 19000

Zaslat odkaz na kulturní akci ELÁN ROCK SYMPHONY- koncert Praha O2 arena -O2 arena Praha 9 Českomoravská 2345/17a, Praha 9 19000 na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?