Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

Dvořákův festival_Děkovný koncert k příležitosti 1. výročí obnovení Mariánského sloupu_Praha

14. 8. 2021

18:00

Týnský chrám, Kostel Matky Boží před Týnem, Celetná 5, Praha 1 - Staroměstské náměstíPopis kulturní akce Dvořákův festival_Děkovný koncert k příležitosti 1. výročí obnovení Mariánského sloupu_Praha

PRAGUE VIVALDI ENSEMBLE

Prague Vivaldi Ensemblejsou výhradně hráči České filharmonie, kteří mají kromě bohatých zkušeností

v oblasti symfonické hudby i četné úspěchy v hudbě sólové a komorní. Komorní hudba je pro členy souboru velmi osvěžující, příjemný kontrast k téměř každodenní práci s velkými skladbami symfonického orchestru. Program k výročí 280 let od úmrtí A. Vivaldiho.

 

Ladislav Kozderkase narodil v Brně do hudebnické rodiny. Studoval hru na trubku na brněnské konzervatoři a později na pražské AMU ve třídě prof. Václava Junka. Vletech 1994 a 1995 působil v Pražské komorní filharmonii, v roce 1998 se stal prvním trumpetistou Operního orchestru Národního divadla v Praze a nyní zastává post prvního trumpetisty České filharmonie.

 

Jakub Hrubývyrůstal v hudební rodině, studoval varhany, zpíval ve sboru. Vystudoval konzervatoř v Kro-

měříži a HAMU v Praze - obor sólový zpěv u Prof. René Tučka a Naděždy Kniplové. Na několika koncertech vystupoval pod taktovkou Tomáše Netopila. Spolupracoval s Pražskou komorní filharmonií, Pražským komorním orchestrem, Filharmonií Bohuslava Martinů.

 

Jan Šťastnýse narodil v roce 1965 ve Zlíně. Na televizních obrazovkách se objevoval už od dětství, například v seriálu Jedno malé sídlisko (1978) nebo v pohádce Za humny je drak (1982). Herectví vystudoval na pražské DAMU, po studiích pak vystupoval na prknech Národního divadla. V roce 1992 přijal angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí dodnes.

 

Účinkující:

HELENA SKOPOVÁ – housle

ONDŘEJ SKOPOVÝ – housle

VIKTOR MAZÁČEK – housle

DOMINIK TRÁVNÍČEK – viola

TOMÁŠ HOSTIČKA – violoncello

JIŘÍ VOPÁLKA – kontrabas

LADISLAV KOZDERKA – trubka

JAKUB HRUBÝ – baryton

DEBORA KONEČNÁ – cembalo

JAN ŠŤASTNÝ – recitace

Koncert se koná pod záštitou Ing. Petra Hejmy, starosty městské části Praha 1Cena:200,-ULOŽIT SI TUTO AKCI

info@dvorakuvfestival.cz
https://www.dvorakuvfestival.cz/koncerty

Dvořákův festival_Děkovný koncert k příležitosti 1. výročí obnovení Mariánského sloupu_Praha -Týnský chrám, Kostel Matky Boží před Týnem, Celetná 5, Praha 1 - Staroměstské náměstí

Zaslat odkaz na kulturní akci Dvořákův festival_Děkovný koncert k příležitosti 1. výročí obnovení Mariánského sloupu_Praha -Týnský chrám, Kostel Matky Boží před Týnem, Celetná 5, Praha 1 - Staroměstské náměstí na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?