Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

DEN FLAMENKA / DÍA DEL FLAMENCO 2022/Flamenco - balkánská noc:/Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio- Praha

26.11.2022

18:00

Divadlo U Hasičů PrahaPopis kulturní akce DEN FLAMENKA / DÍA DEL FLAMENCO 2022/Flamenco - balkánská noc:/Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio- Praha

Den flamenka / Dia del flamenco 2022
Balkánská noc

Nad letošním ročníkem festivalu dlouhý čas visel otazník, zda-li se vůbec uskuteční. Nakonec jsme se s ohledem na mnohaletou práci rozhodli zrealizovat v Praze alespoň jeden slavnostní večer a do něj skloubit hned několik akcí: Prezentaci flamenkových akademií, premiéru nového koncertního Tria a jejich nový koncertní program a pozvání 2 milých hostů z Chorvatska a Slovinska.

Letošní ročník je věnován všem umělcům, organizátorům, promotérům, technickým profesím, kteří to v uplynulých 2 letech pandemie následovaných válkou na Ukrajině nevzdali a nevzdávají a neúnavně chystají nové projekty a nepřestávají svět obohacovat a umění a tvůrčí energii. Ve válce múzy mlčet nemusí!

ÚVODNÍ ČÁST VEČERA

18:00 – Flamenková fiesta: exhibice flamenkových akademií

Úvodní program divákům nabídne exhibiční choreografie tanečních akademií z celé České republiky i Slovenska.

HLAVNÍ PROGRAM

20:00 – Flamenco - balkánská noc: Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio

Flamenco je velmi bohatý žánr, což představuje následující koncertní projekt vycházející z jeho historických kořenů. Flamenco vzniklo fúzí španělského folklóru, arabské, židovské a romské hudby. Koncert vám představí všechny tyto pro flamenco esenciální žánry a propojí je melodickou jazzovou linkou. Cesta flamenka nikdy nekončí, dál se vyvíjí a fúzuje s novými žánry.

Trio tvoří nadžánrový pianista Václav Graif, flamenkový kytarista Stanislav Kohutek, který dosáhl instrumentální virtuozity ve španělské Seville, kde část svého života působil, a Michael Cába, perkusionista, který dodává triu barvu a tep rytmů z exotických krajin.

Jmenovaní hudebníci za svoji kariéru doprovázeli významné španělské, kubánské a latinskoamerické umělce. Výsledkem těchto zkušeností je i tento projekt.

Morenito de Triana Trio:

Morenito de Triana (Stanislav Kohútek) / kytara, zpěv (SK)

Michael Cába / perkuse, potlesky (CZ)

Václav Greif / klavír, potlesky (CZ)

Speciální hosté:

Nina Ćorič / zpěv (HR)

Mitja Obed / tanec (SLO)
Cena:990,-


PRODEJ VSTUPENEK DEN FLAMENKA / DÍA DEL FLAMENCO 2022/Flamenco - balkánská noc:/Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio- Praha -Divadlo U Hasičů Praha prodej vstupenek Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY


ULOŽIT SI TUTO AKCI

DEN FLAMENKA / DÍA DEL FLAMENCO 2022/Flamenco - balkánská noc:/Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio- Praha -Divadlo U Hasičů Praha

Zaslat odkaz na kulturní akci DEN FLAMENKA / DÍA DEL FLAMENCO 2022/Flamenco - balkánská noc:/Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio- Praha -Divadlo U Hasičů Praha na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?