Koncerty v Praze  >  Koncerty Praha

Electric Universe- Praha

24.11.2023

O2 universum Praha 9 Českomoravská 2345/17, Praha 9 19000Popis kulturní akce Electric Universe- Praha

S kódem Electric platí do 31. 8. 2023 akce 2 vstupenky Regular Space Flight Ticket za cenu 2500 Kč. Electric Universe: Premiéra unikátního konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby 24. listopadu v O2 universu v Praze. Velkolepou hudební a audiovizuální show Electric Universe, která 24. listopadu od 21. hodin v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy, zahájí koncert hudebního skladatele a producenta Karla Havlíčka. Na úvodní klasické skladby ze své tvorby v moderním pojetí Karel Havlíček naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensamble. Později během noci se pak planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Agents Of Time, Jerome Isma-Ae a další. Čeká nás společná osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální energie, která roztančí tisíce návštěvníků noci Electric Universe. Vstupenka Regular Space Flight Ticket - Vstupenka na plochu a přilehlé tribuny - 1.vlna - 1490 Kč (cena vč. poplatků se bude dále zvyšovat) Vstupenka do VIP patra s limitovanou kapacitou, VIP vchod a šatna, welcome drink - 2990 Kč (cena vč. poplatků) Vstup na akci umožněn od 18 let. O účinkujících: Karel Havlíček je úspěšný hudební skladatel a producent, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje originální hudbu k filmům, seriálům, reklamám či muzikálům. Jeho skladby zazněly například v americkém filmu Lion Ark, úspěšném hororu Ghoul Petra Jákla ml. nebo seriálu Terapie či Mamon, které pocházejí z originální produkce HBO Europe. Předtím, než se stal hudebníkem na volné noze, autorem písňových textů a producentem, hrál a skládal v kapele Southpaw. Po mnoha letech v Los Angeles v současné chvíli působí ve svých Kabelovna Studios v Praze. Vzhledem k jeho letitým zkušenostem v oblasti zvukové a hudební kompozice se brzy stal jedním z nejžádanějších hudebních skladatelů v Evropě a USA. Debutové album Spoken je osobním vyjádřením jeho životních zkušeností, mistrným ovládáním klavíru a dalších nástrojů. Karel Havlíček je znám pro svou inovativní tvorbu a progresivní přístup k hudbě, který si získal uznání jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě. Právě jeho univerzálnost slibuje dokonalý zážitek nejen v rámci klasické části, ale i elektronického setu, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble. Stro.My Ensemble je hudební těleso založené na inovativním přístupu k hudbě a pohlcujících živých vystoupení, které často zahrnují vizuální a performativní prvky. Skupina se zaměřuje na experimentální hudbu a propojuje různé žánry a hudební styly.

 

Tvorba je charakteristická kombinací akustických nástrojů a elektronických prvků, čímž vytváří unikátní zvukovou kulisu. Stro.My Ensemble se pravidelně představuje na festivalových scénách a je uznávána jak doma, tak i mezinárodně, jako inovativní síla v oblasti experimentální hudby. Fritz Kalkbrenner je německý hudebník, zpěvák a producent, který se specializuje na elektronickou hudbu. Je mladším bratrem slavného DJe a producenta Paula Kalkbrennera, s nímž nahrál singl Sky and Sand, který se stal následně mezinárodním hitem. Jeho hudba kombinuje prvky house, techno a popu, přičemž jeho vokály jsou často výraznou součástí jeho skladeb. Fritz Kalkbrenner je známý svými energickými živými vystoupeními a jeho tvorba je oblíbená jak mezi fanoušky elektronické hudby, tak i širší veřejností. Novinka: TimeAgents of Time je italský hudební projekt, který tvoří Andrea Di Ceglie a Luigi Tutolo, uznávaní producenti a DJové, vyznavači živých vystoupení a mistři studiového zvuku. Jejich živé sety jsou hardwarovou a improvizační performancí, ve které se mísí house, techno a acid, což je jádrem jejich současné tvorby. Současně jsou jejich show doplněna dechberoucími videoprojekcemi vytvořenými přímo na míru jejich hudbě. Vydali tracky na několika předních labelech a jsou celosvětově vyhledávanými elektronickými interprety kteří hostí ty největší elektronické akce, např. letošní Tomorrowland v Belgii, Exit v Srbsku, nebo světové turné projektu Afterlife, jehož jsou pravidelnými hosty po boku jejich přátel Tale Of Us. Českou republiku navštíví vůbec, a jejich vystoupení bude energickým vrcholem noci Electric Universe, kdy se kromě jejich strhujícího setu můžeme těšit i na velkoformátové 3D projekce na obří LED stěně. Jarome Isma-ae je renomovaný německý hudební producent a DJ, řadí se mezi přední tvůrce progressive trance a progressive house žánru. Jeho jedinečný hudební styl kombinuje melodické prvky s energickým rytmem, čímž oslovuje širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Jeho skladby jsou pravidelně zařazovány do žebříčků nejlepších elektronických hitů a podporovány předními DJs a producenty. Jarome Isma-ae spolupracoval s předními hudebními vydavatelstvími, včetně Armada Music a Anjunabeats, a jeho tvorba je často zahrnována do kompilací a rádiových show. 

 Cena:1250 KčULOŽIT SI TUTO AKCI

Electric Universe- Praha -O2 universum Praha 9 Českomoravská 2345/17, Praha 9 19000

Zaslat odkaz na kulturní akci Electric Universe- Praha -O2 universum Praha 9 Českomoravská 2345/17, Praha 9 19000 na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?